На сьогодні в системі:
Новачки в закупівлях? Дізнайтеся про перші кроки

ПОСТАЧАЛЬНИКУ

75 052
оголошених
тендерів
398 265
активних
постачальників

ЗАМОВНИКУ

Як почати роботу замовнику

Важливо: на сайті prozorro.gov.ua не існує функції реєстрації, інформація про закупівлі відкрита для всіх користувачів. Закупівлі проводяться на авторизованих майданчиках.

Не зареєстрованим на авторизованих майданчиках ProZorro замовникам необхідно виконати наступні кроки:

 • Затвердити Положення про тендерний комітет та/або уповноважену особу (особи). З примірним положенням можна ознайомитись тут.
 • Визначити особу, яка відповідатиме за публікацію інформації в системі від імені замовника та оформити для неї електронний цифровий підпис (ЕЦП).
 • Зареєструватись та підписати Договір з одним або декількома акредитованими Майданчиками (реєстрація на Майданчиках безкоштовна), щоб проводити закупівлі. Базові функції всіх авторизованих майданчиків однакові, тому обирайте Майданчик за зручністю користування та якістю сервісу підтримки. З переліком Майданчиків можна ознайомитись нижче.

Додатково про початок роботи в системі можна прочитати на інформаційному ресурсі infobox (інфобокс).

Майданчики для допорогових закупівель

title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title

Майданчики для всіх видів закупівель

title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title

Типи закупівель в електронній системі ProZorro

 • Допорогова закупівля

  Закупівлі до 200 тис. грн для товарів та послуг (до 1.5 млн грн для робіт) регламентовані Наказом № 35 "Про затвердження Порядку здійснення допорогових закупівель". Для замовників, що здійснюють діяльність в особливих сферах господарювання, допороговими вважаються закупівлі до 1 млн грн для товарів та послуг (до 5 млн грн для робіт).

  Детальніше
 • Понадпорогова закупівля

  Закупівлі від 200 тис. грн на рік для товарів (від 1.5 млн грн для робіт) вважаються понадпороговими та регламентовані Законом Про публічні закупівлі. Для замовників, що здійснюють діяльність в особливих сферах господарювання пороги складають: від 1 млн грн для товарів та послуг (від 5 млн грн для робіт).

  Детальніше

Про роботу в системі ProZorro

Як працює система ProZorro

Замовники оприлюднюють тендери зареєструвавшись на авторизованих електронних майданчиках. Інформація про всі тендери потрапляє до центральної бази даних та оприлюднюється одночасно. Детальніше

Як планувати закупівлі

Інформацію та поради з визначення предмету закупівлі, типу процедур, та з планування закупівельної діяльності можна знайти на навчально-інформаційному ресурсі infobox (інфобокс) за посиланням

Як складати тендерну документацію

Інформацію та поради з складання тендерної документації, питання щодо тендерного забезпечення, та про нецінови критерії оцінки тендерних пропозицій можна знайти на навчально-інформаційному ресурсі infobox (інфобокс) за посиланням

Як працює модуль Аукціон

Опис механізму та приклади того, як проходить тендерний аукціон, можна знайти на навчально-інформаційному ресурсі infobox (інфобокс) за посиланням

Як відбуваються процедури закупівель

На Інфобоксі можна знайти інформацію щодо етапів всіх видів закупівель, а саме:

відкриті торги

допорогова закупівля 

переговорна процедура закупівлі

конкурентний діалог


Як відбувається процес оскарження

Дійзнатись, на що може бути подана скарга, про різни варіанти скарг та строки їх подання можна на навчально-інформаційному ресурсі infobox (інфобокс) за посиланням

Пройти онлайн навчання

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Проектом ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» пропонує безкоштовний курс з питань публічних закупівель. Лекції представлені у відео-форматі з можливістью скачати конспекти та презентації. Курс розрахований на 6 тижнів і складається з двох рівнів: базового та поглибленого. Проходження кожного з рівнів дає можливість отримати сертифікат.

Примірні специфікації для оголошення торгів

Можливість придбати товар чи послугу з потрібними характеристиками за найнижчою ціною суттєво залежить від правильного опису предмета закупівлі. Саме тут в нагоді стає бібліотека з конструктором специфікацій. Цей ресурс має мету допомогти замовнику в процесі підготовки тендерної документації коректно описати предмет закупівлі. 

Пошук CPV-кодів та постачальників в ProZorro за описом товару

Центр вдосконалення закупівель Київської школи економіки розробив онлайн-інструмент для замовників. В ньому можна написати назву товару/послуги/роботи, який планується придбати, побачити за яким CPV-кодом його вже купували інші замовники найчастіше та за яким кодом закупівлі були більш успішними. Також є інформація про постачальників вибраного товару (ТОП-20 за кількістю переможних процедур).

Ознайомитись з нормативною базою

Ресурси про нормативно-правову базу щодо публічних закупівель, у тому числі національний класифікатор України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, ви можете знайти за посиланням на навчально-інформаційному ресурсі infobox (інфобокс).

Залишились запитання? Пропонуємо додаткові безкоштовні ресурси з отримання відповідей

Поставити запитання та отримати відповідь від інших користувачів та співробітників ProZorro щодо роботи в системі можна зареєструвавшись на форумі інформаційно-навчального ресурсу infobox (інфобокс).

З питань консультацій щодо законодавства про публічні закупівлі можна звернутись до форуму та бази роз’яснень Департаменту регулювання державних закупівель міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ).

prozorro_sale

Нові можливості для реалізації державного та комунального майна

Електронний аукціон для державних та комунальних підприємств, огранізацій, місцевих огранів влади

Переваги для замовника:

 1. Безкоштовна участь
 2. Продажі за ринковою ціною
 3. Прозорість і відкритість
Дізнатись більше